Warning: getimagesize(images/userfiles/1355396832971.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /home/karip/domains/karipnetwork.com/public_html/kamudan/icerik.php on line 50

ÖĞRETMENLER DERSTE SERBEST KIYAFET GİYEBİLECEK Mİ ? BAKAN CEVAPLADI

Milli Eğitim Bakan Ömer Dinçer Tunceli'ye hareketi öncesinde gazetecilerle kahvaltılı sohbet toplantısı düzenledi. Bakan Dinçer, Haber 7'nin "Öğrencilerden sonra öğretmenler ve memurlara da serbest kıyafet uygulanacak mı?" sorusuna cevap verdi.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, dün '12.12.2012 Dünya Bingöllüler Günü' dolayısıyla Bingöl Üniversitesi'nde düzenlenen ''Bingöl'' konulu panele katıldı. Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın ev sahipliğinde gerçekleşen programa gazeteciler de katıldı.
Milli Eğitim Bakanı Dinçer Tunceli'ye hareketi öncesinde Bingöl Sosyal Tesislerinde kahvaltılı sohbet toplantısı düzenledi. Haber 7 Editörü Ömer Süt'ün bildirdiğine göre Dinçer"Öğrencilerden sonra öğretmenler de serbest kıyafete geçecek mi?" sorusuna "Biz öğrencilerle ilgili mevzuatta üzerimize düşeni yaptık. Fakat öğretmen ve okullarda çalışan memurlarla ilgili yapamıyoruz. Çünkü yetki olarak Milli Eğitim Bakanlığını aşıyor." dedi.
Öğretmenler ve okullarda görevli memurlar 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi oldukları için kılık ve kıyafetleri Milli Eğitim Bakanlığınca değil; Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık Ve Kıyafetine Dair Yönetmelik ile belirleniyor!
31 YILLIK UYGULAMA ÖĞRENCİYE KALKTI!
4+4+4 kademeli zorunlu eğitim yasasıyla, eğitim alanında pek çok reform yapan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 31 yıllık kılık- kıyafet yönetmeliğini de Kasım ayının sonunda kaldırdı. 1981 yılında yayımlanan yönetmelikteki siyah önlük, beyaz yaka, kız öğrencilerde örgülü saç, beyaz kurdela uygulaması tarihe karıştı.
Milli Eğitim Bakanlığı ile Diğer Bakanlıklara Bağlı Okullardaki Görevlilerle Öğrencilerin Kılık Kıyafetlerine İlişkin Yönetmelik yürürlükten kaldırılarak yerine Milli Eğitim Bakanlığı'na Bağlı Okul Öğrencilerinin Kılık ve Kıyafetlerine Dair Yönetmelik getirilmişti.


 

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA


YORUMLAR
osman ~ 5 yıl önce
Rahmetli Erbakan Profösörler talebelerinin önünde ceket ilikleyecekler demişti,başaramadı.Bu hükümet onları da aştı,gençler önünde ceketlerimizi ilikletti bravo.Hem de 700 bin öğretmene.Ama öğretmen de öğretmense size dur diyecektir,emin olun.Kömür,demir bize işlemez.
hakkı ~ 5 yıl önce
işine gelmeyince yetkimizi aşıyor . peki kimin yetkisinde mhp nin mi
SINIF ÖĞRETMENİ ~ 5 yıl önce
serbest kıyafetke birlikte okula giren öğrenciyi ,sivili,hırsızı,katili nasıl ayıracaksınız ateşle oynuyorsunuz bunların vebali sizin başınıza
me ba ~ 5 yıl önce
Eğitimin içine ettiniz.Elinize kolunuza sağlık.Yapmak istediğininz de bıydı sanırım.Bravoo...
ali ~ 5 yıl önce
Öğretmene kıyafet serbestliğini hemen istiyoruz. Ceket ve kravattan bıktık artık. Bayan öğretmen kazak, gömlek, tşört vs ile okula gidebiliyor. Ama Erkek Öğretmen zulüm çekiyor. Biz de kravat takmak istemiyoruz. Ceket giymek istemiyoruz. Ceket ve Kravat zulmü bitsin artık.
burcu ekim ~ 4 yıl önce
valla ben 8. sınıfa geçtimm 7.sınıftan beri serbest ben böyle mutluyum


2011 Kamudan.com