Warning: getimagesize(images/userfiles/1357471099988.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /home/karip/domains/karipnetwork.com/public_html/kamudan/icerik.php on line 50

PAZARTESİ KAR YAĞACAK MI , OKULLAR TATİL Mİ ?

7 Ocak Pazartesi 2013 Okullar Tatil mi? Kar Tatili Var Mı?

Meteoroloji pazar günü kar beklendiğini duyurdu. Milli Eğitim Bakanlığı tatil olduğu yada olacağı yönünde hala açıklama yapmadı. Okulların tatil olup olmadığını öğrenmek için pazartesi sabahı  bağlı olduğunuz valiliğin sitesinden öğrenebilirsiniz.
4 İLDE OKULLAR TATİL

Tunceli'de dün başlayan ve etkisini artırarak devam eden kar yağışı, hayatı olumsuz etkiliyor. Olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi, Çemişgezek, Hozat, Mazgirt ve Nazımiye ilçelerinde eğitime 2 gün, Pülümür ve Ovacık ilçelerinde ise bir gün ara verildi.

 -Ovacık'ta kar kalınlığı 1 metre-

 

Tunceli Meteoroloji İl Müdürü Mehmet Demir yaptığı açıklamada, kent merkezinde kar kalınlığının 52 santimetreye ulaştığını bildirdi.

İl genelinde dün başlayan kar yağışının 3 gün boyunca etkili olmasının beklendiğini ifade eden Demir, ''İl merkezinde kar kalınlığı 52 santimetreye ulaştı. Kar yağışı hayatı olumsuz etkileyeceğinden vatandaşlarımızı ve sürücülerimizi dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz'' diye konuştu.

Öte yandan, Ovacık ilçesinde kar kalınlığı bir metreye ulaştı.

 

Kars'ta eğitime 2 gün ara verildi

 

Kars'ta etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yarından itibaren 2 gün süre ile ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi.

Kars Valiliği'nden yapılan açıklamada, Kars'ta etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yarından itibaren ilk ve orta dereceli okullar iki gün süreyle tatil edildi. Yapılan açıklamada ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olan engelli ve hamile memurlar da 2 gün süre ile izinli sayılacak.

 

Erzurum'da okullara kar tatili

 

Erzurum'da yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bir gün süre ile tatil edildi.

Erzurum Valiliği'nden alınan bilgiye göre, Erzurum'da akşam saatlerinden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yarın il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süre ile ara verildi.

 

Varto'da okullar 2 gün tatil edildi

 

Muş'un Varto ilçesinde okullar 2 gün süre ile tatil edildi.

Muş'ta etkili olan kar yağışı nedeni ile Varto ve bağlı köylerde okullar Pazartesi ve Salı günü için tatil edildi.

Varto Kaymakamı Tahir Şahin, aşırı kar yağışı dolayısı ile okulları 2 gün süre ile tatil ettiklerini açıklayarak, cumartesi günü başlayan kar yağışının aralıksız olarak devam ettiğini açıkladı. Şahin, kar yağışının durması halinde eğitim ve öğretimin Çarşamba günü yeniden başlayacağını söyledi.

 

Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde tüm okullar 1 gün süreyle tatil edildi

Alınan bilgiye göre, ilçedeki aşırı kar yağışı sebebiyle 7 Ocak Pazartesi günü tüm okullar 1 gün tatil edildi.

Hava çok soğuk olacak üstünüzü sıkı giyinmeyi unutmayın. 

Türkiye genelinde 5 günlük hava durumu;

6 Ocak Pazar

6 Ocak, Pazar

7 Ocak Pazartesi

 

7 Ocak, Pazartesi

8 Ocak Salı
8 Ocak, Salı

9 Ocak Çarşamba

 9 Ocak, Çarşamba

10 Ocak Perşembe
10 Ocak, Perşembe

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA


YORUMLAR
mahmut uyumaz ~ 5 yıl önce
aha kar yağacak mı istanbulda
nami gundogdu ~ 3 yıl önce


2011 Kamudan.com