Warning: getimagesize(images/userfiles/1389056508942.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /home/karip/domains/karipnetwork.com/public_html/kamudan/icerik.php on line 50

MEMURLARA FİİLİ HİZMET SÜRESİ ZAMMI

Türk Sağlık-Sen'in açtığı dava sonucunda Danıştay Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde ve Hastanelerinde çalışan röntgen teknisyenlerinin fiili hizmet süresi zammından faydalandırmama haksızlığını sonlandırdı.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından hazırlanan ve içeriğinde ağız ve diş sağlığı merkezlerinde ve hastanelerinde çalışan röntgen teknisyenlerinin fiili hizmet süresi zammından faydalandırılmamasına yönelik yazısının yürütmesinin durdurulması ve iptal edilmesi için sendikamız tarafından dava açılmıştı.
Danıştay verdiği kararda iş ve işyeri koşulları itibariyle ağız ve diş sağlığı merkezlerinde ve hastanelerinde röntgen teknisyeni olarak görev yapan personellerin fiili hizmet süresi zammından faydalandırılmaları gerektiğine hükmetti.
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde ve Hastanelerinde Röntgen teknisyenlerinin fiili hizmet süresi zammından faydalandırılmamasını düzenleyen Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu'nun işleminin yürütmesinin durdurulmasına karar verdi.
HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA
2011 Kamudan.com